Created by potrace 1.14, written by Peter Selinger 2001-2017

Renkli diş dolgusu

 • 0811a

       Küçük yaştaki çocukların diş tedavileri bazen zorlu olabilmektedir. Bu çocukların diş tedavilerini daha eğlenceli hale getirmek ve onları bu tedavi için motive etmek amacıyla çocuklara renkli dolgular yapmayı tercih edebilmekteyiz. Renkli diş dolguları, diş rengindeki dolgular ile aynı maddeden üretilmişlerdir.

  08290827a

       Simli beyazdan, pembeye, yeşil ve maviye kadar kız ve erkek çocukların tercih edebileceği pek çok renk seçeneğine sahiplerdir. Yapılacak tedaviye ilgi göstermeyen, zorlu geçeceğini düşündüğümüz seanslarda çocukları hiç beklemedikleri bir soru ile şaşırtılabilir. Çocuk hastanın eline farklı renklerin bulunduğu renk skalasını vererek dolgu rengini seçmesini istediğimizde çocuklar çok daha dikkatli bir şekilde dinlemeye, ilgi göstermeye başlamaktadırlar.

  0832a

       Bu sayede pek çok hastanın tedavisi çocuk ve aile için çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Çocuklar genellikle tedavinin biteceği anı sabırsızlıkla bekler, dişlerinin ve renkli dolgusunun aynada nasıl görüneceği fikri ile heyecanlanırlar.

  Tedavi sonrasında çocuk hastaya dişlerini düzenli bir şekilde fırçaladığı sürece dolgusunun renginin aynı parlaklıkta kalacağı söylenerek ağız hijyeninin korunması için motive edilir. Ayrıca çocuklar tedavi sonunda dolgusunu ailesi ve arkadaşlarına göstererek kendisi ve yaptırdığı dolgusu ile gurur duymasını sağlamaktadır.

  0828a

  0825b

   

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 1.7/10 (3 votes cast)
  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: +2 (from 2 votes)
  Renkli diş dolgusu, 1.7 out of 10 based on 3 ratings